Blog kategorie

Zastanawiasz się, jaka sucha karma dla psa jest najlepsza? Znamy odpowiedź

0

Jeśli jesteś właścicielem psa, na pewno wiesz, jak ważne jest zapewnienie mu zdrowego i zbilansowanego pożywienia. Jednym z najpopularniejszych sposobów żywienia psów jest stosowanie suchej karmy. Jednak w dzisiejszych czasach wybór odpowiedniego dla pupila wariantu może być przytłaczający. Właśnie dlatego postanowiliśmy Ci nieco pomóc i odpowiedzieć na pytanie o to, jaka sucha karma dla psa jest najlepsza. Czytaj dalej i dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze takiego pożywienia.

Jaka sucha karma dla psa jest najlepsza?

Jeśli chodzi o najlepszą suchą karmę dla psa, to nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko przez to, że różne psy mają różne potrzeby żywieniowe. Wybór odpowiedniej karmy będzie zatem zależał od wielu czynników, takich jak wiek czworonoga, jego rasa, waga, tryb życia i stan zdrowia.

Niemniej najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze suchej karmy dla psa, jest jej skład. Dobrze zbilansowany produkt powinien zawierać przede wszystkim wysokiej jakości białko i tłuszcz zwierzęcy, a także węglowodany. Ważne są również niezbędne witaminy i minerały, których głównym źródłem są warzywa oraz owoce. Jednocześnie ograniczeniu powinny podlegać wszelkie sztuczne dodatki oraz składniki niskiej jakości, takie jak kukurydza, soja czy też zboża.

Pożądane jest zatem, aby karma dla psa posiadała dużą zawartość mięsa i ryb. To właśnie one są źródłem wysokiej jakości białka zwierzęcego, które jest niezbędne dla budowy i utrzymania mięśni Twojego pupila. Jest także lepiej przyswajalne niż białko roślinne.

Warto przy tym wiedzieć, że wszystkie składniki podane przez producenta karmy wymieniane są w kolejności malejącej. Oznacza to, że te, których jest najwięcej, znajdują się na liście jako pierwsze.

Ile procent mięsa powinna mieć karma dla psa?

Ze względu na to, o czym wspominaliśmy wyżej, warto zadać sobie pytanie, ile procent mięsa powinna mieć karma dla psa. Jak z pewnością zdążyłeś już zauważyć, poszczególne pokarmy znacząco różnią się pod względem jego zawartości. Jak zatem wybrać ten najlepszy?

Celuj przede wszystkim w karmy, w których mięso zajmuje czołowe miejsce. Stanowi ono bowiem podstawowy element niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu psa. Najlepiej więc, aby jego zawartość nie była mniejsza niż 50%. Im jest go więcej, tym lepiej. To jednak nie wszystko. Zwracaj przy tym uwagę na to, aby składnik ten był wysokiej jakości. Oznacza to, że powinno być to czyste mięso lub ryby, a nie produkty odzwierzęce. Uważaj więc, jeśli w składzie widnieje po prostu hasło takie jak: wołowina, kurczak itp. Często taki zapis uwzględnia też skóry, chrząstki i inne produkty odzwierzęce.

Najlepsza sucha karma dla psa w kategorii: jedzenie dla psich alergików

Podobnie jak u ludzi, również wśród zwierząt nie brakuje alergików. Dolegliwość ta może objawiać się na wiele sposobów. Najczęściej jednak wśród czworonogów obserwuje się problemy dermatologiczne. Ich bagatelizowanie nie jest najlepszym pomysłem. Długotrwałe narażenie psa na kontakt z alergenem znacząco wpływa bowiem nie tylko na jego komfort, ale też zdrowie. Wskazane jest zatem niezwłoczne usunięcie drażniącego czynnika. Może wymagać to wprowadzenia specjalistycznej karmy hipoalergicznej. Obecnie coraz więcej producentów wprowadza produkt tego typu do swojego asortymentu. Czym się on charakteryzuje?

Najczęściej jest to karma monobiałkowa, czyli z jednym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego. Jej skład jest przy tym bardzo prosty i przejrzysty. Co najważniejsze, wyklucza się z niego składniki, które najczęściej uczulają. Wśród nich znajdują się m.in. kurczak i zboża. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie diety eliminacyjnej, która pozwoli ustalić alergeny dręczące Twojego psa.

Wiesz już, jaka powinna być sucha karma dla psa i ile procent mięsa powinno znajdować się w jej składzie. Pora więc przystąpić do poszukiwania odpowiedniego pokarmu. W tym celu zajrzyj do naszego e-sklepu – nasza oferta obejmuje wysokiej jakości karmy dla czworonogów, o czym świadczy przede wszystkim ich prosty i starannie opracowany skład.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl